Informace ke sbírce „Pomozte těm nejohroženějším udržet #hlavunadvodou“

Sbírká probíhá na platformě Donio.cz. 100 % vybraných prostředků půjde na terapie zdarma pro pracovníky v první linii, rodiče samoživitele, seniory a lidi s minimálními příjmy.

Jak se zapojím?

Pro zapojení je potřeba vytvořit si profil na portálu Terapie.cz. Ten bude prostorem pro budování a rozvíjení terapeutické komunity, a zároveň nástrojem, který vám přivede nové klienty. To bude možné již během několika dní, budeme vás samozřejmě informovat. Proč a s jakými hodnotami portál vytváříme budeme představovat ve Zoom callu ve čtvrtek 19. 11. v 19:00, kde si také moc rádi vyslechneme vaše postřehy a nápady. Máte-li zájem se zapojit, přihlaste se prosím zde, pošleme Vám opět link na Zoom.

Kdy a jak bude možné, aby klienti začali terapie zdarma uplatňovat?

O bezplatné terapie se budou moci lidé přihlásit na portálu Terapie.cz, který budeme spouštět v testovací verzi příští týden, naplno pak v horizontu dalších dvou týdnů. Výběr psychoterapeuta je na klientovi. 

Jak zjistím a ověřím, že má na bezplatné terapie klient nárok? 

Spolu s kontaktem klienta vám přijde také tato informace. Neplánujeme složitě ověřovat, že např. klientka, která tvrdí, že je matka samoživitelka, jí ve skutečnosti není. Předpokládáme, že lidí, kteří by tohoto mechanismu zneužívali, bude naprosté minimum, a pokud přece jen, dokážete takovéto zneužití v rámci terapeutické konzultace odhalit. 

Budou tyto terapie probíhat jen online?

Ne. Je na klientovi, zda preferujete osobní nebo online terapie (pokud je poskytujete). Aktuálně to samozřejmě jinak než v onlinu nejde, hned jak to bude možné ale počítáme i s osobními terapiemi.

Jak uplatním peníze za tyto terapie?

Pokud se rozhodnete do sbírky zapojit, požádáme vás o číslo vašeho účtu, kam budeme jednou měsíčně vyplácet příslušnou částku za proběhlé terapie v rámci #hlavunadvodou. Bude potřeba, abyste je pečlivě evidovali, abychom mohli průběžně sledovat stav prostředků, které jsou k dispozici.

Plánujete pro sbírku také mediální podporu?

Ano, postupně oslovujeme média, aby nám pomohla informace o sbírce šířit k lidem. Máte-li v nějakém významném médiu osobní kontakt, moc nám pomůže, dáte-li nám vědět na e-mail [email protected]. Pokud sami pomůžete s šířením sbírky například skrze sociální sítě nebo jakkoliv jinak, budeme moc rádi!